چرا رصد شبکه های رادیو و تلویزیون مهم است؟

همانطور که میدانید حتی با رشد چشمگیر استفاده از فضای مجازی هنوز هم بسیاری از مردم خبرهای موردنظرشان را از رادیو و تلویزیون دریافت می کنند و برنامه های این رسانه ها تاثیر بسزایی بر افکار و عقاید مخاطبان دارد. رصد رسانه های صوتی و تصویری درواقع رصد اخبار و مطالبی است که گروه عمده ای از مخاطبان را  تحت تاثیر قرار میدهد. 

با رصد اخبار و برنامه های مرتبط با سازمان خود در شبکه های رادیو و تلویزیون علاوه بر دریافت زمان و شبکه پخش کننده برنامه میتوانید به سرعت بازخورد برنامه را در فضای مجازی بررسی کرده و خط فکری ایجاد شده را مدیریت نمایید.

رصد شبکه های رادیو و تلویزیون برای چه کسانی کاربردی می باشد؟

1- روابط عمومی سازمانها

روابط عمومی سازمانها می توانند اخبار مرتبط با سازمان خود را رصد نمایند. این اخبار شامل خبرهای مرتبط با مدیران سازمان، دستاوردهای سازمان، شرکتهای زیرمجموعه، سخنرانیها ، گفتگوها و مصاحبه های مدیران، خبرهای مرتبط با سازمان در سطح بین المللی، خبرهای مرتبط با صنایع مرتبط با سازمان و ...می باشد.

2- شرکتهای خصوصی

یکی از کاربردهای مهم رصد شبکه های تلویزیون و رادیو برای شرکتهای خصوصی در جهت رصد رقبا می باشد. شرکتها میتوانند برند رقبا را رصد کرده و باتوجه به تبلیغاتی که رقبا در این شبکه ها دارند تحلیل های سودمندی داشته باشند. علاوه بر آن می توانند برنامه های تاثیر گذار در حوزه کاری خود را رصد کرده و برای طراحی کمپین های تبلیغاتی خود از آنها استفاده نمایند.

سامانه رصد صدا و سیما شرکت پرتو تک چه امکاناتی دارد؟

1- رصد شبکه های تلویزیونی و رادیویی داخلی 

این شبکه ها شامل شبکه های سراسری و هم چنین شبکه های دیجیتالی و استانی می باشد.

2- رصد شبکه های تلویزیونی و رادیویی خارجی

این شبکه ها شامل شبکه های رادیویی و تلویزیونی فارسی زبان خارج کشور می باشد.

3- امکان رصد سفارشی

این امکان وجود دارد برحسب مورد و برنامه خاص مورددرخواست، رصد برنامه انجام شود.

4- رصد با کمترین فاصله زمانی

یکی از امکانات منحصربفرد سامانه رصد صدا و سیما شرکت پرتو تک اختلاف زمانی حداکثر یکساعته از زمان پخش برنامه می باشد.

5- امکان رصد 24 ساعته

این امکان وجود دارد در ایام تعطیل و غیرکاری رصد با حداقل اختلاف زمانی انجام شده و برنامه های رصد شده برای مشترک ارسال شود.

6- ارسال مطالب بر بسترهای مختلف

امکان مشاهده برنامه های رصد شده بر روی پنل شرکت و بر بستر اینترنت ملی یکی دیگر از امکانات این سامانه می باشد علاوه بر آن امکان ارسال همزمان مطالب رصد شده بر روی کانال های پیام رسانها نیز وجود دارد.

7- کیفیت صوت و ویدئو رصد شده

از طریق سامانه رصد به راحتی میتوان برنامه های رصد شده را با بهترین کیفیت و حجم مناسب دانلود نمود.

8- امکان اشتراک گذاری

به راحتی میتوان برنامه های رصد شده را در پیام رسانها به اشتراک گذاشت و باتوجه به اختلاف زمانی کم از زمان پخش برنامه این امکان بسار کاربردی خواهد بود.

9- امکان مشاهده اطلاعات برنامه

اطلاعات برنامه رصد شده شامل زمان، شبکه و مدت زمان برنامه در پنل سامانه و هم چنین کانال پیام رسان قابل مشاهده می باشد.

10- گزارش گیری

امکان ارسال گزارش جامع شامل نام برنامه، تاریخ و ساعت پخش، نام شبکه در یک گزارش کامل و در بازه زمانی موردنظر مشترک ارسال گردد.